Linked Data API

Show Search Form

Search Results

100123
unstar this property human indexable true more like this
star this property published true more like this
star this property registered interest false more like this
star this property answer date less than 2014-10-23more like thismore than 2014-10-23
star this property date less than 2014-10-21more like thismore than 2014-10-21
star this property date tabled less than 2014-10-21more like thismore than 2014-10-21
star this property ddp created less than 2014-10-21T21:00:51.817Zmore like thismore than 2014-10-21T21:00:51.817Z
star this property ddp modified less than 2015-02-08T03:01:41.883Zmore like thismore than 2015-02-08T03:01:41.883Z
star this property answering body
Department for Culture Media and Sport more like this
star this property question status Tabled more like this
star this property answering dept id 10 more like this
unstar this property answering dept short name Culture, Media and Sport more like this
star this property answering dept sort name Culture, Media and Sport more like this
star this property hansard heading Radio Frequencies more like this
star this property house id 1 more like this
star this property identifier 211326 more like this
star this property legislature
25259
star this property parliament number 55 more like this
star this property question first answered
less than 2014-10-28T09:41:35.735982Zmore like thismore than 2014-10-28T09:41:35.735982Z
star this property question text To ask the Secretary of State for Culture, Media and Sport, what steps he has taken to encourage public sector users of the radio spectrum to share bands. more like this
star this property session
2014/15 more like this
star this property session number 4 more like this
star this property tabling member constituency Windsor more like this
star this property tabling member printed
Adam Afriyie more like this
star this property title House of Commons Tabled Parliamentary Question 2014/15 211326 more like this
star this property type
WrittenParliamentaryQuestion
star this property uin 211326 remove filter
star this property version 1 more like this
star this property written parliamentary question type Ordinary more like this
star this property answer
answer
unstar this property answering member constituency Wantage more like this
star this property question first answered
less than 2014-10-28T09:41:35.735982Zmore like thismore than 2014-10-28T09:41:35.735982Z
star this property creator
1586
star this property label Biography information for Adam Afriyie more like this
star this property publisher 25259
star this property tabling member
1586
unstar this property label Biography information for Adam Afriyie more like this